Turističke
građevine i građevine
javne namjene

Image

Uz rad na obnovi mnoštva turističkih građevina koje su ujedno i spomenička baština, ING-GRAD izvodi i projekte gradnje novih turističkih građevina kao i građevina javne namjene. U projektima se tako možemo pohvaliti nizom modernih, tehnološki naprednih smještajnih kapaciteta turističke namjene, muzeja i ostalih  javnih građevina.

Građevine javne i slične namjene

U projektima turističkih i građevina javne namjene ističemo sljedeće radove:

Uređenje i opremanje muzejskih prostora

Osim unutarnjeg i vanjskog uređenja, sami muzejski prostori zahtijevaju opremanje namještajem i opremom, specijalnom rasvjetom, vizualnim i zvučnim efektima ovisno o sadržaju i vrsti muzeja i postavu koji treba što vjernije prezentirati posjetiteljima.

Jeste li znali?

Za potrebe multimedijskih događanja na pročelju Arheološkog muzeja Istre u Puli izrađen je fasadni komunikacijski videosustav u najnovijoj varijanti tehnologije LED displeja ukupne površine 327,03 m2. U neaktivnom stanju sustav je gotovo transparentan, odnosno ne ometa prolazak dnevnog svjetla u unutarnji prostor muzeja. Sustav se može upotrebljavati kao cjelina ili u segmentima, a kut emitiranja svjetla iznosi 160 stupnjeva horizontalno i vertikalno, što osigurava ujednačenu percepciju bez obzira na dimenzije displeja i perspektivu promatrača. Po svim svojstvima to ga čini jedinstvenim u Hrvatskoj.

Kaskadna gradnja

Kaskadna je gradnja jedinstven način povezivanja prostora na različitim visinama i etažama, čime se postiže jednostavna i funkcionalna protočnost za korisnike i posjetitelje te omogućava neometan doživljaj prostora i sadržaja.

Jeste li znali?

Zgrada muzeja u Arheološkom parku Vučedol jest građevina izgrađena na četiri etaže koje su načinom kaskadne gradnje povezane rampama u blagom nagibu te se s ozelenjenim krovom savršeno uklapa u okoliš slavonskog krajolika.

više od200.000

posjetitelja godišnje u novoizgrađenim muzejima

najveći špiljski kompleks u Hrvatskoj  sa duljinom istražnih kanala više od 8.000

metara

Hrvatski državni arhiv u Kerestincu

Investitor
Hrvatski Državni Arhiv

Kategorija
Građevine javne i slične namjene

Za investitora Hrvatski državni arhiv unutar postojećega zatvorenog kompleksa u Kerestincu izvodili su se građevinsko-obrtnički radovi na uređenju hangara br. 7-11 kao skladišni prostor za potrebe skladištenjadržavnoga arhivskog materijala. Bivši vojni hangar uređen je po današnjim propisima krovnim termopanelima te vanjskim zidovima s toplinskom izolacijom sustava ETICS. U unutarnjem prostoru izvelo se kompletno uređenje podova i zidova pri kojem su postavljene pomične police za skladištenje materijala.

Odrađena je i vanjska hidrantska mreža s hidrostanicom, a uz radove na okolišu uz hangare, izvedeno je i djelomično asfaltiranje površina. Hangari zadovoljavaju uvijete za skladištenje papirnate građe, te je u nekim ista pohranjena, dok se drugi koriste za pohranu materijalnih kulturnih dobara.

GRAĐEVINSKO-OBRTNIČKI RADOVI NA UREĐENJU HANGARA UREĐENJE PODOVA I ZIDOVA

Image

Tvrtka

ING-GRAD d.d.
OIB: 93245284305

Kalinovica 3/IV
10 000 Zagreb, HR

Kontakti

ING-GRAD d.d. © 2025, Sva prava pridržana. | Politika privatnosti | Prvi Program
Spremi
Korisničke postavke za kolačiće
Koristimo kolačiće kako bismo vam osigurali najbolje iskustvo na našoj web stranici. Ako odbijete korištenje kolačića, web stranica možda neće raditi kako se očekuje.
Prihvati sve
Odbaci sve
Pročitaj više
Nužno potrebni kolačići
Ti su kolačići neophodni za funkcioniranje web-mjesta i ne mogu se isključiti u našim sustavima. Obično se postavljaju samo kao odgovor na akcije koje ste izvršili, a kojima se upućuje zahtjev za usluge, primjerice postavljanje preferenci za privatnost, odjavljivanje ili ispunjavanje obrasca. Te kolačiće možete blokirati u pregledniku ili postaviti da vas preglednik o njima upozorava, no u tom slučaju određeni dijelovi web-mjesta možda neće raditi.
www.ing-grad.hr
Prihvati
Odbaci
Analytics
Ovi kolačići omogućuju nam da pratimo način korištenja naših stranica – koji sadržaj je najviše, a koji najmanje pregledavan, u kojim periodima u danu/tjednu/mjesecu je najveća posjećenost, iz kojeg dijela svijeta dolaze posjetitelji, kao i druge informacije koje nam u tom kontekstu mogu biti korisne.
Google Analytics
Prihvati
Odbaci